Zaznacz stronę

Informacja dotycząca trybu zgłaszania do kontroli autokarów przewożących dzieci na wypoczynek.

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach

W związku z wyjazdami na ferie istnieje możliwość przeprowadzenia przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego kontroli stanu technicznego pojazdu, trzeźwości kierowcy, jak również kontroli dokumentów wymaganych przy wykonywaniu przewozu drogowego i regulacji związanych z czasem pracy kierowcy. Kontrola będzie przeprowadzona po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie, faksem lub drogą elektroniczną.
Numery telefonów i adresy e-mail, pod którymi można zgłosić autobus do kontroli:
Tel. 32 428 81 53 lub 32 42 88 150
Fax 32 428 81 51
Adres skrzynki elektronicznej biuro@katowice.witd.gov.pl
Adres skrzynki elektronicznej ePUAP: /77y3rbx3fy/skrytka
Aby samodzielnie sprawdzić podstawowe informacje o pojeździe (dane o badaniu technicznym, dane techniczne pojazdu, informacje o polisie OC), należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu za pośrednictwem strony internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl
Istnieje również możliwość przeprowadzenia przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego kontroli wyjeżdżających autobusów. Kontrola będzie przeprowadzana w Katowicach przy ul. Trzech Stawów (przy skrzyżowaniu z ulicą Francuską, obok lotniska „Muchowiec”, miejsce oznakowane dodatkowymi tablicami).
(informacja o mapie: www.targeo.pl)
Kontrola autobusu powinna być odpowiednio wcześniej zgłoszona faksem, drogą elektroniczną lub telefonicznie w godzinach od 7:00 do 14:00 od poniedziałku do piątku, a następnie potwierdzona godzinę przed przyjazdem pojazdu na punkt kontroli.
Nr telefonu: 32 42 88 153 lub 32 42 88 150
Nr faksu: 32 42 88 151
Adres e-mail: biuro@katowice.witd.gov.pl

Kontrole autokarów – Bezpieczne Ferie 2024

Wykaz podmiotów zaangażowanych w akcję Bezpieczne Ferie 2024

 

Pin It on Pinterest

Skip to content