Zaznacz stronę

Zakończyliśmy realizacje projektu, dzięki któremu możemy pochwalić się masztem z flagą Rzeczpospolitej Polski, który znajduje się przed Urzędem Gminy. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależała od mieszkańców, ponieważ to mieszkańcy głosowali w konkursie. Gminie Rajcza udało się uzyskać 4 miejsce!!

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który miał na celu zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za zaangażowanie. To wszystko dzięki WAM!

Zwieńczeniem projektu była organizacja wydarzenia obchodów Narodowego Święta Niepodległości wraz z  uroczystym podniesieniem flagi państwowej na maszt przed Urzędem Gminy. Po uroczystym przemarszu na miejscowy cmentarz złożono symboliczne wiązanki kwiatów i zapalono znicze na grobach Legionistów oraz na zbiorowej mogile zarębka Czanieckich. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się na Uroczystą Mszę Świętą a po niej na występy artystyczne do Centrum Kultury i Sportu w Rajczy.

Pin It on Pinterest